Може да се твърди, че мутациите на коронавируса ще го водят

...
Може да се твърди, че мутациите на коронавируса ще го водят
Коментари Харесай

Професор: Мутациите правят К-19 по-слаб

Може да се твърди, че мутациите на ковид ще го водят към намаляване и по-малка експанзия към индивида. Следващите разновидности най-вероятно ще са по-леки за превозване. Това съобщи пред БНР проф. Пенка Петрова, шеф на Института по микробиология към Българска академия на науките.

„ За талази не можем да приказваме сега. Не знаем по какъв начин ще посрещнем есента, с какъв % имунизирано население “, уточни проф. Петрова.

Относно индийския вид на Covid-19 в предаването „ Преди всички “ тя разяснява:

„ Засега не се обрисува последваща вълна по никакъв метод, тъй като с изключение на този един случай в България ние нямаме втори. Околните страни – Гърция и Румъния, рапортуват непрестанно цели геноми на индийския вариант, а ние по този начин и не успяхме да го потвърдим при втори пациент и съгласно мен сме съумели да го ограничим доста сполучливо. “

Според проф. Пенка Петрова поради леките признаци на Делта разновидността и поради обстоятелството, че заразява все по-млади хора, не можем да потвърдим индийския вид у нас.

„ Защото с тези признаци – на хрема, главоболие и болки в гърлото никой не му обръща внимание като болен от коронавирус и даже може би не се вършат проби. Ние по тази причина не можем да го открием в нашето население сега. Младите хора просто считат, че малко са настинали и го прекарват по най-лекия метод. “

Стратегията на вирусите е да еволюират по този начин, че да заразяват от ден на ден хора и да продължат да се популяризират, посочи микробиологът.

„ Те нямат „ полза “ да унищожават гостоприемника си. “

„ Вирусолозите ни предизвестиха, че първите разновидности са най-тежки за индивида. След това, с всяка последваща разновидност вирусът се приспособява от ден на ден към индивида и става все по-малко рисков за него, тъй като ние се научаваме да живеем дружно “, акцентира проф. Петрова.

Тя е на мнение, че страната ни е поръчала прекалено много ваксини и напомни, че още когато е била оповестена поръчаната численост, учените са били скептични, че те ще бъдат употребявани.

„ Нашето население позагуби интерес. Стана лято. Случаите понижиха. “

Общият брой потвърдено преболедували и имунизирани у нас е към милион, означи Петрова.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР